Çalışma Alanları

Yeme Bozuklukları

Yeme Bozuklukları; anoreksiya nervoza, bulimia nervoza ve son yıllarda ortaya konan tıkanırcasına yeme bozukluğu (binge eating) olarak sınıflandırılır.

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Kişiyi sürekli rahatsız eden düşünceler içerisinde boğulmasına obsesyon, bu düşüncelerden rahatlamak için yaptığı davranışlara ise kompulsiyon adı verilmektedir.

İlişkisel Problemler

İnsanlar hayatlarının her alanında ilişki içerisinde var olabilmişlerdir. Ana rahmine düştüğümüz o andan itibaren öncelikle annemiz ile kurduğumuz

Fobiler

Bir nesneye ya da duruma karşı kişinin hissettiği yoğun korkuya fobi adı verilmektedir. Korku duygusu bizi yaşamdaki tehlikelere karşı kendimizi korumamızı sağlayan bir duygudur.

Anksiyete Bozukluğu

Bir diğer adı ile kaygı bozukluğu kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir psikolojik rahatsızlıktır. Hepimiz günlük yaşamımızda kaygı duygusunu hissederiz.

Panik Atak Tedavisi

Panik atak bir anksiyete bozukluğudur. Panik atak esnasında kişi yoğun bir korku ve kaygı duyguları hissederler. Ölmek ya da zarar görecek olma düşünceleri kişinin...

Duygu Regülasyonu

Duygu regülasyonun temel amacı; bireylerin kendi duygu ve duyumlarının farkına varmaları ve yeni ve sağllıklı bir bağlantı kurmalarını sağlamak.

Öfke Kontrolü

Öfke en güçlü duygulardan birisidir. Bu duygu bizi güçlü, haklı hissettirir ve bu nedenle kişiler kolay kolay öfke duygusunu bırakmak istemez.

Depresyon Tedavisi

Depresyon kişinin bastırılmış öfkesinin kendisine dönmesidir. Bu durum kişilerin kendilerine karşı duydukları hayal kırıklığı, umutsuzluk, değersizlik, çaresizlik hisleri ile kendini belli eder.